Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам…, замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу.
Під час тематичного дня вшановування пам'яті жертв Голодомору 32 – 33 років ми змайстрували з дітьми паперові незабудьки.
Діти мусять знати, що під час Голодомору люди помирали з голоду тому, що у них насильно було відібрано всі запаси їжі. Голодомор був задуманий для винищення українського народу. Після Голодомору влада Радянського Союзу заперечувала масове вимирання людей тої страшної зими 1932-1933 років.
Є у кожній хаті.
Щиро вдячні люди полю
За те, що багаті.
А були колись роки –
Всі голодували.
І останні крихточки
Дітоньки збирали…
Квітка незабудька з паперу – значок пам'яті Голодомору
Сьогодні квітка незабудька використовується, як символ пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Квітка незабудька складається з двох кольорів – синього й жовтого – кольорів вільної та незалежної України. Тендітна блакитно-жовта квітка кличе нас: Не забудь! Не забудь! жертв страшного Голодомору 1932 – 1933 років в Україні.
Під час тематичного дня вшановування пам'яті жертв Голодомору 32 – 33 років ми змайстрували з дітьми паперові незабудьки.
Кожен учень одну паперову незабудьку прикріпив собі, другу – поніс додому, третю – прикріпив на шкільне «Панно пам'яті про Голодомор», четверту та п'яту – подарує знайомим.
Не забудь!
Незабудьки голубенькі,
Дуже ніжні і малі,
На лужку при самій річці
Між травою розцвіли.
І такі вони несмілі,
Налякав їх хтось, мабуть,
Що усім шепочуть тихо:
«Любий друже! Не забудь!»
Катерина Перелісна
Свічка пам'яті – ще один символ до Дня пам'яті жертв Голодомору
Свічка пам'яті за жертвами Голодомору запалюється в означений час в четверту суботу листопада й супроводжується хвилиною мовчання. Всесвітня акція «Запали свічку пам'яті» єднає всіх людей світу в пам'ять про жертв Голодомору 1932-33 років – ґеноциду українського народу.
Немає коментарів:
Дописати коментар