середа, 8 лютого 2017 р.

Колективно творча справа

Учні 7 класу працюють над шкільною газетою до дня Святого Валентина.Виховна робота

Історія Дня Святого Валентина

   День Валентина – свято доволі розповсюджене. Його святкують майже у всіх країнах світу.
      Народився День закоханих в середньовічній Європі, звідки згодом помандрував до Америки, а до нас дістався разом з незалежністю.

  Так от, 14 лютого пов’язане з ім’ям християнського святого Валентина.
  Про Валентина, що дав святу своє ім´я, відомо небагато. Кажуть, що він жив у III столітті н.е., в римському місті Терні. За одними даними, він був простим християнським священиком, інші легенди зводять його в ранг єпископа. За сукупністю даних можна з достатньою впевненістю припустити, що Валентин був відносно молодий, гарний собою, добрий і чуйний. Є відомості про те, що, поряд з основною професією, Валентин займався природничими науками та медициною.

Є кілька версій виникнення свята Всіх Закоханих.

Теорія 1
   Імператор Клавдій ІІ був страшенним противником шлюбів, адже вважав, що це заважає солдатам: одружені чоловіки більше думають про дружину та дітей, аніж про благополуччя власної країни. Тому він заборонив шлюби взагалі. Однак, жив у ті часи Валентин, який таємно вінчав усіх охочих. Звичайно, від Клавдія це не вдалося приховати, тому винуватця кинули за грати. Та лихо не без добра. Валентин і дочка тюремника Юлія закохалися одне в одного і почали листуватися. Історія закінчилась трагічно. Перед стратою, 13 лютого Валентин надіслав коханій свого останнього листа, підписаного словами "Твій Валентин". Дівчина прочитала його 14 лютого, коли коханого вже не було в живих.
Теорія 2
    Все відбувалось майже так само, як і в першому варіанті, однак в даному випадку дочка тюремника була сліпою, а Валентин – цілителем. Діти, яким він допомагав до ув’язнення, кидали через вікно йому листи з подякою. Дізнавшись про це, наглядач в’язниці попросив його про допомогу. Він привів свою доньку до священика і той закохався. 14 лютого, перед стратою, Валентин надіслав дівчині листа, в якому було листя шафрану. Коли дівчина відкрила його, до неї повернувся зір.
Теорія 3
    Та ж ситуація, що і в попередній теорії, от тільки цього разу сліпа дочка тюремника сама закохалась у священика. Оскільки Валентин дав обітницю безшлюбності, то не міг відповісти їй взаємністю. Напередодні страти він написав їй листа, якого підписав "Твій Валентин" (звідси, до речі, вважається, і походять валентинки). А ще дехто стверджує, що такі листівки він надіслав перед стратою всім, кого любив. 
Теорія 4
     Валентин славився серед людей своїм даром зцілення, тому до нього звернувся тюремник імператора з проханням вилікувати його сліпу доньку Юлію. Лікуючи дівчину, він навчав її всього, що знав, зокрема розповідав про християнські вчення. Однак ідилію перервав арешт і смертний вирок. Перед стратою Валентин написав листа своїй підопічній, в якому попросив залишатись вірною християнству, і вклав туди жовтий крокус (згідно з іншими легендами, листя шафрану). Послання закінчувалось словами "Твій Валентин". Юлія дуже хотіла побачити квітку і написане, аж раптом сталось диво, вона прозріла. На могилі Валентина вона посадила мигдалеве дерево, яке за легендами зацвітає щороку і символізує щиру любов.
Теорія 5
    Ця легенда розповідає, що Валентин був дуже добродушним юнаком і дуже любив проводити час з дітьми. І дітлахи теж любили його. Однак імператор дізнався про його приналежність до християнства і наказав ув’язнити його. Юнака стратили якраз напередодні свята богині Юнони, тому він почав асоціюватись з коханням і став покровителем всіх закоханих.

Теорія 6
    Вважається, що священик Валентин створив чудовий сад, а квіти дарував закоханим молодятам. Робив він це щороку 14 лютого, тому і вважався покровителем закоханих.
Теорія 7
      Існує ще одна, зовсім не романтична теорія про те, що День Валентина святкується 14 лютого через птахів. Десь в цей час у них починається шлюбний період. Саме тому вважалось, що шлюб, укладений в цей день, буде щасливим і довгим. Таке переконання існувало десь до Середньовіччя, коли закохані вважали, що саме 14 лютого птахи "беруть шлюб".

    Як ми бачимо деякі легенди майже ідентичні, інші – дуже відрізняються. З іншого боку, якщо спробувати знайти зв’язок між усіма цими подіями, можливо, вдасться "докопатися" до істини. Але це вже інша історія.      Як би там не було, століття легенд і переказів дали свій результат - образ Валентина вже давно асоціюється у нас з чистими і щирими почуттями, назва яким кохання.
Сучасний День Валентина 
     Традиційно на День всіх закоханих люди дарують один одному різні ласощі у формі сердечок. Квіти і маленькі сувенірчкики. Та незмінними атрибутами свята залишаються валентинки, червоні троянди, голуби і купідончики.


Перші валентинки створювались власними руками. Найталановитіші писали акровірші, в яких перші літери кожного рядка утворювали слово – ім’я коханої/коханого. Трохи згодом в Британії вирішили полегшити завдання людям і почали друкувати збірки віршів – хлопці та дівчата вибирали найкращі та переписували їх у валентинку. З цього і розпочалось виробництво валентинок в промислових масштабах.

Такі свята приносять в наше життя яскраві барви, допомагають боротися з рутиною і повсякденними проблемами, які переслідують нас повсякчас. Але не забувайте також, що висловлювати свою любов до інших можна не тільки один день в році. Варто робити це щодня, і не обов’язково за допомогою подарунків чи листівок! вівторок, 7 лютого 2017 р.

Наша творчість

Невдале полювання

Кіт Сірко гуляв надворі
Та й побачив мишку в домі.
Він побіг за нею
Та стрибнув на неї.

Сірко почав вставати
А миша собі тікати.
Облизня спіймавши
Пішов собі гратись.

По підлозі він качався
із пір"їною погрався

Було цікаво дивитися
Як кіт вмів веселитися.

Автор віршу: Буряк Дар"я, 10 років

Мама

Як пахнуть твої руки, мамо!
Як пригорнусь, то й пропаду.
Від ласки щирої світанок
Ще яскравіший у саду.

Тобі рідненька за все вдячна,
Якщо образила - пробачте.
Я відпочину трохи і роботу твою
Без упину всю перероблю!

Спасибі, що мене ростила,
І день і ніч мене любила.
Тебе я матінко люблю
І сердце й посмішку твою.

                                  Автор віршу: Тетьоха Вікторія, 10 років
Цікаві уроки

Урок природознавства

Працюємо над навчальним проектом

 «Який материк ти мрієш відвідати?»ЗАХИСТ ПРОЕКТУ