суботу, 19 травня 2018 р.

Оголошення












Увага!
25 травня 2018 року 0 9.00 свято Останнього дзвоника. 
Дітям прийти в цей день до школи святково вбраними  о 8.30. (репетиція)


четвер, 17 травня 2018 р.

Оголошення


Виховна робота

День вишиванки: історія та значення символіки


У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Цього року свято випало на 17 травня. Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в родині, а свято вишиванки символізує національну єдність. У цей день влаштовують марші вишиванок по всій Україні.

Як з’явилося свято

Ідею акції Всесвітній день вишиванки в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.
А поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванкаІгоря Житарюка, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки.
Спочатку їх одягли кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. І вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, у ньому почала брати участь українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Історія вишиванки

Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом.
Традиційно вишивали дівчата, які готували собі посаг, збираючи його в спеціальний скриню. Небагата дівчина могла похвалитися 30-40 сорочками, середнього достатку – 50-70, а багаті – 100.
Сорочку для немовляти вишивала мама чи бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом.

Значення орнаментів

В українській вишивці існує три види орнаментів: геометричні, рослинні та зооморфні.
Вишиті знаки вогню традиційно вважалися чоловічими – це решітка у вигляді ромба, знаки сонця з променями і крапками.
А ось прямі лінії у вигляді знаків землі вважалися жіночими. Також на таких вишиванках зображували знаки води у вигляді спіралей, змійок і хвиль.
Маки вишивали на сорочці для захисту від зла, адже ця квітка символізує продовження роду. Але також мак є квіткою війни. І якщо в родині чоловік гинув під час бойових дій, дружина вишивала сорочку з червоними маками.
Калину можна було побачити на вишиванках у заміжніх жінок. А все тому, що це символ материнства і безсмертя роду.
Сорочки з візерунком хмелю носили неодружені хлопці, адже це символ буйства, любові і молодості.
А ось виноград на білій сорочці символізував радість і благополуччя сімейного життя.
Ми сьогодні теж долучилися до святкування дня Вишиванки. Святково одяглися та прийняли участь у конкурсі малюнків на асфальті "Дивовижна вишивка".





середу, 16 травня 2018 р.


УВАГА! Готуємося до контрольного списування.
При оцінюванні диктантів та списування береться до уваги грамотність, каліграфія (правильність написання букв та їхніх з’єднань) і культура оформлення письмової роботи.

Оцінювання грамотності  здійснюється за такими вимогами:
● орфографічні й пунктуаційні помилки вважаються рівноцінними (Сарока, !);
● помилка в одному й тому самому слові, яке повторюється в диктанті кілька разів, вважається однією помилкою; помилки на одне правило, але в різних словах вважаються різними помилками;
● негрубими вважаються такі помилки: повторення тієї самої букви в слові; недописування букви в кінці слова (не за правилом); двічі підряд написане те саме слово в реченні; дві негрубі прирівнюються до однієї грубої помилки;
● чотири охайні виправлення (неправильне написання на правильне) прирівнюються до однієї помилки;
● орфографічні та пунктуаційні помилки на невивчені правила виправляються, але не враховуються (якщо відповідні слова не були виписані на дошку під час диктанту, а розділові знаки не диктувалися вчителем).
Норми оцінювання грамотності:
Рівень
навчальних
досягнень
учня/учениці
Бали
Кількість помилок

Початковий

1
9 і більше
2
8
3
7
Середній
4
6
5
5
6
4
Достатній

7
3
8
2
9
1
Високий
10
1 негруба помилка або 2-3 виправлення
11
1 виправлення
12
––



1 клас
Тексти для списування

1.                                                                                                                                Весна
     Тепло гріє сонечко. Зеленіє молода травичка. Розпускаються бруньки на деревах. Весело дзюрчать струмочки. Дзвінко співають пташки. Весна прийшла!

2.                                                                                                                                У лісі
    Йосип і Марянка пішли в ліс. Там дзюрчать джерела. Йосип знайшов джерело і квіти. Джерельна вода чиста, прозора, холодна. Над квітами літають джмелі. Тут і бджоли. Вони збирають мед.

3.                                                                                                                                Мята
     Обїхав я багато країв. Тепер в місті живу. Та враз я згадав хлопячі забави на батьковому подвірї. Почув травяний дух лук. Там вється моя стежка. Задзвеніли мені соловї та кропивянки. Запахла в рідному саду мята.
                                                                         За Євгеном Гуцалом

4.                                                                                                                                Цікава подорож
      Яків живе в Житомирі. Разом із друзями він був у Карпатах. Там хлопчики бачили стрімку річку, високі гори. Подорож їм дуже сподобалась.

5.                                                   Київ
           Яке гарне місто Київ! У ньому багато садів і парків. Вулиці широкі. Будинки високі. Під землею казкові станції метро.
           Я люблю милуватися красою рідного міста. А ви були у столиці України?
                                                                          За Іваном Цюпою      

6.                                                    Щука
        Живе у ставку щука. Там плавають йоржі й лящі. Ховаються риби від щуки. Але щука хитра. Вона чатує на свою здобич. Щука – риба хижа.

Оголошення


Увага! ОГОЛОШЕННЯ!

З 29.05 по 15.06.2018 року при Вовчоярівському НВК (ЗНЗ-ДНЗ) працюватиме
пришкільний майданчик відпочинку «Сонячний».
Час роботи з 08.00 до 12.00.

До 25.05.18р. батьки бажаючих дітей можуть подавати заяви.


Вихователі:
Кравцова О.О.
Овчаров В.М.
Літвінова Ю.М.





вівторок, 15 травня 2018 р.

Олімпіади

ВІТАЮ ПЕРЕМОЖЦІВ 
та
 учасників
 предметних інтернет-олімпіад «На Урок» 
з гарними результатами!