четвер, 13 квітня 2017 р.

Вітальна листівка


Великий день!
Великий день!

Весняне свято.

Радіють діти на землі,
І неня моя й тато.


Великдень — день Воскресіння Ісуса Христа. Готувались до Великодня протягом усього посту. 

Неділю перед Великоднем називають Вербною. У цей час пробуджуються від зимового сну природа, першими зацвітають верби, лози. Перші «котики» - символ молодості. Ними хльоскають товаришів, примовляючи:

            Не я б’ю, верба б’є, за тиждень Великдень
            Недалечко червоне яєчко, будь здоровий , як вода
            Будь багатий, як земля, а плідний, як лоза.

Тиждень перед Великоднем називають стратник, бо на цей час припадає «страсть» - муки Ісуса Христа. Син Божий спустився на землю, щоб допомогти людям. Навчити їх добру. Він страждав та мучився, щоб іскупити помилки дітей, людей. Найважливіші дні цього тижня починаються с четверга. К цьому дню все в господарстві, в домі повинно бути зроблене, тому четвер називають чистим. Велика П’ятниця – день смерті Ісуса Христа. А в світле Воскресеніє – Великдень.
Після воскрісної служби святять їжу – паски, сир, масло, а також писанки – розфарбовані яйця.  
 Яйце — це символ життя, весни, сонця, символ Воскресіння Христа. У момент воскресіння Христа каміння на Голгофі перетворилося на червоні яйця.
Писанки розмальовували у нас в Україні найчастіше дівчата. Кожне яйце вони купали у трав’яних фарбах, після цього їх розмальовували не простими візерунками, у кожен символ наші предки вкладали певний зміст.
Колесо — знак безперервного відродження життя.
Сонце — символ світла й життя.
Хрест — символ Всесвіту.
Дерево життя — символ природи.
Зоря — знак неба.
Гілка — охорона проти хвороб.
Риба — символ води.
Півень — охоронець добра.

Хай у душі панує свято, 
Хай успіхів буде багато! 
Хай завжди і у всім щастить. 
І хай вас Бог благословить!
З Воскресінням Христовим щиро Вас вітаю!
Жити в радості й любові від душі бажаю!
Запашною нехай буде Великодня Паска
І до віку буде з Вами світла Божа ласка!


середа, 12 квітня 2017 р.

Вітальна листівка

11 квітня День народження учня 4 класу 

Сваволі Дмитра.

Вітаємо з 10-річчям!!!

Нехай ангел життя Твоє оберігає,
Біда нехай Тебе не знає.
Друзі нехай не забувають
і у біді допомагають. 
Нехай радість, щастя, сміх,
Удача, ніжність і успіх,
Як променисті зірочки тобі,
Сяють й супроводжують завжди.

Корисна інформація

13 квітня Всесвітній день рок-н-ролу
Елвіс Преслі, Білл Хейлі, The Beatles – завдяки цим музикантам весь світ 13 квітня відзначає Міжнародний день рок-н-ролу. Саме вони стали основоположниками самого популярного стилю музики, без якого складно представити сучасну культуру.
В середині ХХ століття, невдовзі після Другої світової війни, люди прагнули до миру і розміреного життя. Тому віддавали перевагу спокійній і сентиментальній музиці, з солодкоголосим вокалом. Але в андеграунді існувала інша музика – ритм-енд-блюз. Одного разу диск-жокей Алан Фрід вирішив «прокрутити» в ефірі ці записи, але щоб не шокувати «білу» публіку, назвав новий стиль «рок-н-ролом». Завдяки Алану, замаскований ритм-енд-блюз став доступним всім, незалежно від кольору шкіри.



вівторок, 11 квітня 2017 р.

Виховна робота


У цей день, 12 квітня, в 1961 році людина здійснила перший політ у космос , а саме: громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

 Космос вчить, як жити на Землі.
До української космонавтики привертають увагу й досягнення першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. У 1997 році він взяв  участь в експедиції міжнародного екіпажу на борту американського шатлу «Колумбія». Тоді в рамках наукової програми дослідники провели низку експериментів із вивчення впливу мікрогравітації на процеси росту й розвитку рослин.
«Ви знаєте, мене часто запитують: навіщо літати в космос? Я відповідаю дуже просто: для того, аби покращити життя на планеті Земля», – додає Леонід Каденюк.
Спочатку космос підкорювали тварини. Всім відомі собаки-космонавти - Білка і Стрілка. 19 серпня 1960 на борту космічного апарату "Супутник-5", що вийшов на орбіту планети, перебував живий вантаж - 2 пацюки, 40 мишей, рослини і собаки Білка і Стрілка. Після вдалого польоту, апарат приземлився на землю на наступний день і доставив усіх наявних на борту в цілості й схоронності.
Мавпи найбільш близько схожі з людьми по фізіологічним якостям, тому вони дуже часто використовувалися в експериментах з освоєння космосу як до першого польоту людини в космос, так і після. Всього в суборбітальні і орбітальні польоти відправлялося 32 примата, серед яких були макаки-резуси, макаки-крабоїди, звичайні білячі мавпи і інші. З мавпами проводили експериментальні запуски США, СРСР, Іран, Франція і Аргентина.
Запуском в космічний простір кішок займалася тільки Франція. 18 жовтня 1963 з полігону в Сахарі була відправлена ​​ракета з кішкою на борту. У підготовчій групі було всього 12 тварин, з яких головним кандидатом був затверджений кіт Фелікс. Але перед самим запуском космічного апарату він втік, і на його місце затвердили кішку Фелісетту. На висоті 200 кілометрів, політ пройшов благополучно, і "астро-кішка" приземлилася неушкодженою.
"Зонд-5" вперше в світі здійснив політ до Місяця, провівши 7 діб у відкритому космосі, апарат благополучно повернувся на Землю. На його борту знаходилися дрозофіли, клітини Хела, хрущаки, насіння вищих рослин і дві середньоазіатських черепахи. Всі істоти політ перенесли добре, щоправда в однієї черепахи через перевантаження в 20 одиниць вилізло одне око з орбіти. 17 листопада 1975 був запущений космічний корабель "Союз-20", на борту якого перебували дві черепахи. Місія розтяглася на 90 днів, однак таким чином був встановлений рекорд перебування тварин в космосі.

понеділок, 10 квітня 2017 р.

Робота ДРУЗІВ ПРИРОДИ


ЗУПИНИСЯ, ЛЮДИНО, НА МИТЬ...

І ВІДЧУЙ, ЯК ПЛАНЕТІ БОЛИТЬ.
ЯК ІЗ СЕРЦЯ КРИК ВИРИНА - 
ЗУПИНИСЯ, ЗЕМЛЯ В НАС ОДНА!
ЯК У СЕРЦІ ТЛІЄ ЛЮБОВ,
ЩОБ КОЛИСЬ РОЗГОРІТИСЯ ЗНОВ.
ЗУПИНИСЯ. ЛЮДИНО НА МИТЬ...
І ВІДЧУЙ. ЯК ПЛАНЕТІ БОЛИТЬ...








Все на землі, все треба берегти –

І птаха й звіра, і оту рослину,

Не чванься тим, що цар природи ти –

Бо врешті, ти його частинка.

Друже мій, люби життя,

Люби людей, природу,

А кривду кинь у забуття,

Як камінь в тиху воду.