вівторок, 11 квітня 2017 р.

Виховна робота


У цей день, 12 квітня, в 1961 році людина здійснила перший політ у космос , а саме: громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

 Космос вчить, як жити на Землі.
До української космонавтики привертають увагу й досягнення першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. У 1997 році він взяв  участь в експедиції міжнародного екіпажу на борту американського шатлу «Колумбія». Тоді в рамках наукової програми дослідники провели низку експериментів із вивчення впливу мікрогравітації на процеси росту й розвитку рослин.
«Ви знаєте, мене часто запитують: навіщо літати в космос? Я відповідаю дуже просто: для того, аби покращити життя на планеті Земля», – додає Леонід Каденюк.
Спочатку космос підкорювали тварини. Всім відомі собаки-космонавти - Білка і Стрілка. 19 серпня 1960 на борту космічного апарату "Супутник-5", що вийшов на орбіту планети, перебував живий вантаж - 2 пацюки, 40 мишей, рослини і собаки Білка і Стрілка. Після вдалого польоту, апарат приземлився на землю на наступний день і доставив усіх наявних на борту в цілості й схоронності.
Мавпи найбільш близько схожі з людьми по фізіологічним якостям, тому вони дуже часто використовувалися в експериментах з освоєння космосу як до першого польоту людини в космос, так і після. Всього в суборбітальні і орбітальні польоти відправлялося 32 примата, серед яких були макаки-резуси, макаки-крабоїди, звичайні білячі мавпи і інші. З мавпами проводили експериментальні запуски США, СРСР, Іран, Франція і Аргентина.
Запуском в космічний простір кішок займалася тільки Франція. 18 жовтня 1963 з полігону в Сахарі була відправлена ​​ракета з кішкою на борту. У підготовчій групі було всього 12 тварин, з яких головним кандидатом був затверджений кіт Фелікс. Але перед самим запуском космічного апарату він втік, і на його місце затвердили кішку Фелісетту. На висоті 200 кілометрів, політ пройшов благополучно, і "астро-кішка" приземлилася неушкодженою.
"Зонд-5" вперше в світі здійснив політ до Місяця, провівши 7 діб у відкритому космосі, апарат благополучно повернувся на Землю. На його борту знаходилися дрозофіли, клітини Хела, хрущаки, насіння вищих рослин і дві середньоазіатських черепахи. Всі істоти політ перенесли добре, щоправда в однієї черепахи через перевантаження в 20 одиниць вилізло одне око з орбіти. 17 листопада 1975 був запущений космічний корабель "Союз-20", на борту якого перебували дві черепахи. Місія розтяглася на 90 днів, однак таким чином був встановлений рекорд перебування тварин в космосі.

Немає коментарів:

Дописати коментар