середу, 29 листопада 2017 р.

Виховна робота

Що треба знати дітям Донбасу про міни та розтяжки
Сьогодні представники Датської групи по розмінуванню школярам нашої школи  детально  пояснили і продемонстрували принцип дії боєприпасів, тепер менше кортить вивчати їх на практиці.


В українських містах, навіть, далеко від фронту з’являється все більше невикористаних боєприпасів. Як стверджують спеціалісти, зростання небезпеки, що несуть у собі вибухові пристрої – це те, що ще чекає Україну попереду.
Нажаль, найбільший ризик вони представляють для дітей.
В силу природної цікавості діти шкільного віку часто грають у непристосованих для цього місцях, схильні досліджувати незвичні явища і предмети та цікавляться військовими "сувенірами".
Правила поведінки у зоні бувших бойових дій та в мирних містах досить істотно відрізняються. Якщо в першому випадку мінно-вибухові пристрої встановлюються спеціально щоб їх складно було помітити і знешкоджувати їх мають професіонали, використовуючи навички та спеціальне обладнання, і тут єдиний по справжньому дієвий захід безпеки – це не опинитись на території, що може бути замінована, а всі інші дії тільки збільшують чи зменшують ризик. У випадку ж з мирними містами найбільшу небезпеку становлять покинуті чи приховані боєприпаси або їх складові.
По-перше, варто пам’ятати, що непояснені заборони, сприймаються дітьми, як безпідставні і вони часто їх порушують. Тож фрази "не йди з двору", "не бери в руки незнайомих предметів" без додаткової роз’яснювальної бесіди навряд чи виявляться дієвими.
Спершу дітям розказали про небезпеку, яку становлять інженерні боєприпаси та саморобні вибухові пристрої; які наслідки можуть бути в такої "гри". За світовою статистикою, 75% постраждалих від інженерних боєприпасів становлять діти. Дорослим також варто знати про небезпеку.
Наприклад, вибух гранати може вбити, або скалічити. Гранатний запал, якщо знаходитись близько, також може скалічити, а якщо під час вибуху, ще й тримати його в руці - гарантовано безповоротно скалічить.
Маленьким дітям розказали, що уламки можуть не лише вбити (більшість дітей молодшого віку не усвідомлюють поняття смерті), але й спричинити тяжкі травми, постійний біль, турботи та горе для батьків. Маленьким дітям сказали, що вони можуть потрапити у лікарню, де батьків не буде поруч, буде боляче, постійно робитимуть уколи, а замість іграшок її рідним доведеться купувати ліки.
Дітям  розказали не лише про місця знаходження небезпечних знахідок, а і продемонстрували, як виглядають небезпечні предмети.
Небезпечним для дітей є ігри поблизу полігонів, де проводяться військові навчання, покинутих блокпостів, у віддалених, безлюдних місцях - наприклад, на закинутих будівництвах.
Школярів познайомили з алгоритмом дій під час виявлення  предмету, подібного, до вибухового пристрою. Звичайно, що ні в якому разі не чіпати, не скликати друзів "подивитись", а якщо вони поруч - попередити їх щоб відійшли якомога далі та не підпускали до небезпечного місця малечу і попереджали оточуючих, а самому негайно розказати про знахідку дорослим.
ОСНОВНІ ПРАВИЛА (для дітей)
Що робити, якщо знайшов небезпечний предмет:
1. Не чіпай – не торкайся, ані руками, ані будь-якими предметами.
2. Попроси друзів відійти мінімум на 30 метрів та сховатись за стінами.
3. Обережно відійди від небезпечного місця (бажано тією ж дорогою, що й прийшов).
4. Попроси друзів залишитись на місці та попереджати про небезпеку оточуючих, особливо не допускати до місця знахідки молодших дітей.
5. Попередь дорослих – батьків, вчителів, а якщо дорослих, яким ти довіряєш не має поруч – підійди до найближчого поліцейського.


Немає коментарів:

Дописати коментар