вівторок, 27 лютого 2018 р.

Я - аніматор

Мандалотерапія як засіб діагностики та гармонізації психоемоційного стану людини
Витоки творчих здібностей дітей та їх обдарувань - на кінчиках пальців, від пальця, образно кажучи, йдуть найтонші струмочки, які живлять джерело творчої думки... Чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина.

В.А. Сухомлинський
27 лютого 2018 року у Вовчоярівському НВК  відбулося творче заняття з арт-терапії «Чарівна мандала», на якому педагогічні працівники мали змогу створити власний оберіг з магічними властивостями.


Цього разу заняття було присвячено такому напрямку арт-терапії як мандалотерапія. Учасники заняття практично опрацювали  техніку плетення мандали. Мета: активізація творчої діяльності педагогів.


Чарівну мандалу»давним-давно винайшли загадкові буддисти. Манадала - ( в перекладі з санскриту це малюнок в колі )  геометричний символ складної структури, який інтерпретується як модель Всесвіту, «карта космосу», вираження усього. Зовнішнє коло виявляє Всесвіт, внутрішнє — вимір божеств,  іноді — навпаки. Мандалу найкраще використовувати, коли людині потрібно дати ресурс, допомогти їй «зібратися до купи». Окрім того мандала може створюватися на задану тематику для притягнення певного емоційного стану чи символу в життя людини.

Для створення мандали необхідно закрити очі і уявити, що ви занурюєтеся в себе, у свій внутрішній світ. Згадати все, що відбувалося з вами в цьому році: дивовижне і звичайне, приємне і не дуже. Подивитися на тих людей, які оточували вас. Уважно розглянути ті образи, які виникають у вас. Постаратися запам`ятати їх форми, кольори, лінії. Побути в своєму світі якийсь час. Час творити!

Ось такі чудові роботи у нас вийшли!

 


Тепер ми зможемо захистити своє житло і сім'ю від негараздів. Повісимо мандали на відкрите і найпомітніше місце в оселі.

Немає коментарів:

Дописати коментар