- "Кенгуру" - одне з наймасовіших математичних змагань у світі. Метою конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей.У цьому конкурсі немає переможених. Кожен учасник отримує сертифікат учасника, а діти, які отримали вищі бали, отримують диплом "Відмінний" або "Добрий результат".16 березня 2017 року у нашій школі пройшов математичний конкурс "Кенгуру". В цьогорічному математичному конкурсі взяли участь 13 учнів нашої школи. Участь у математичному конкурсі "Кенгуру" вже стала хорошою традицією в нашій школі. Ряд учнів є постійними учасниками цього конкурсу.
- Координатором конкурсу був вчитель початкових класів Кравцова О.О.
- ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ
- Легенду про походження назви тваринки кенгуру знає багато людей, але не зайвим буде і нагадати! Коли європейські дослідники, які прибули на австралійський материк, вперше побачили цю дивну для них тваринку,вони запитали у корінних жителів – аборигенів,як вони називають її. Вони відповіли : кен – гу – ру. Європейці подумали, що то і є ім’я тваринки, хоча на справді ця фраза на мові аборигенів означає «Я тебе не розумію».
- Та не всі знають, що у гігантських кенгуру, які мають зріст понад 2 м і масу 80 -150 кг, немовля народжується завбільшки з волоський горіх, розміром лише 3 см.
- • Малюк народжується недорозвиненим. Задні кінцівки лише у зачатковому вигляді, передні розвинені краще. Таке маля відразу після нарождення вирушає у першу подорож. Мати годує кенгуря 65 діб. Уже повністю сформоване дитинча ще довго користується маминою сумкою - на випадок небезпеки, під час довгих переходів і просто гріється в ній.
- • Найбільший кенгуру - великий сірий. Велетня годують кігтисті лапи. Ними він викопує коріння, цибулини рослин, якими живиться.
- • Задні кінцівки – порятунок тварини. Кенгуру часто рятуються втечею. Відштовхуючись задніми кінцівками, вони мчать гігантськими стрибками – 6-9 м. Іноді стрибок може досягти 12 м у довжину і 3 м у висоту.
- • У спокійному стані тварина рухається стрибками 1,5 м. Кенгуру здатний розвинути швидкість 60 км/год. Але з такою швидкістю довго бігти тварина не може.
- • Крім того, довгі й сильні задні кінцівки – чудова зброя тварини. Захищаючись, кенгуру раптово переносить вагу тіла на хвіст і задніми кінцівками завдає жахливих ударів. До речі, кінцівка має 4 пальці, які озброєні гострими, наче леза, кігтями.
- • Тварина здатна використовувати й інший спосіб самозахисту: кидається на ворога, хапає його передніми кінцівками, міцно притискає до себе, намагаючись задушити.
- • Найлютіший з природних ворогів дорослого кенгуру – мошки, які велетенськими роями скупчуються навколо водойм. Вони нападають на тварину, набиваються їй в очі, жалять так, що кенгуру нерідко сліпнуть.
- • Молоді тварини стають здобиччю хижих птахів, лисиць, собак дінго. У дорослих кенгуру, крім людини, ворогів не має.
Немає коментарів:
Дописати коментар